Субота
19.07.2025
13:51
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Листопад 2016  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Будинок школяра
    Головна » 2016 » Листопад » 25 » Народна мудрість-Посади дерево, збудуй будинок, вирости сина …
    12:15
    Народна мудрість-Посади дерево, збудуй будинок, вирости сина …

         Чернігівська земля-це край зелених лісів, запашних трав, зачарованої Десни та працьовитих щирих людей. Багатство природи є надбанням українського народу, його природною спадщиною і має служити нинішньому та майбутнім поколінням.

         Головною гарантією збереження унікальних і типових природних ландшафтів, скорочення темпів втрати біорізноманіття є створення і підтримання системи заповідних територій та об’єктів. На сьогоднішній день природно-заповідний фонд Чернігівського району складає 52  об’єкта. Це ботанічні, ландшафтні, гідрологічні,  орнітологічний заказники, урочища,ботанічні пам'ятки, у межах яких сьогодні охороняється понад 80% рослин Європейського Червоного списку, 88% «Червоної книги України», 86% першого додатку Бернської конвенції, 94% угрупувань Зеленої книги України. З тваринного світу охороняється 89% видів Європейського списку, 11% видів ІІ-го додатку Бернської Конвенції та 87% видів – Червоної книги України.

       У екологічного гуртка «Дивосвіт» Чернігівського районного Будинку школяра є мета створити екологічну стежку на території села Киселівка. Вона створюється для проведення навчальної і освітньої пропагандистської та природоохоронної роботи. Це і своєрідна навчально-дослідна лабораторія в природних умовах, і база для проведення програмних екскурсій в природу. Поряд із привабливістю, другою важливою властивістю стежки є її інформативність. За деякою умовністю її можна поділити на пізнавальну, освітньо-навчальну і популяризаційну. Важливе значення у підвищенні екологічної грамотності відвідувачів стежки має ознайомлення їх із законами живої природи, дія яких і забезпечує зберігання екологічних умов життя в довкіллі.

        На гостини до екологічного гуртка «Дивосвіт» завітали бажані гості: завідувач  кафедри екології та охорони природи кандидат біологічних наук, доцент Карпенко Юрій Олександрович, старший викладач кафедри екології та охорони природи, кандидат біологічних наук Потоцька Світлана Олександрівна та завзяті молоді студенти-екологи. У подарунок вони привезли з агробіостанції, яка знаходиться в Регіональному ландшафтному парку „Ялівщина”, багато екзотичних дерев та кущів: горіх-сірий, оцтове дерево, катальпа бігнонієвидна, ялівець козацький, малина запашна, спірея верболиста, кизильник повзучий. Ці екзотичні друзі опинилися під опікою веселих жовтолистих берізок. Але саме головне: що кожний школярик-гуртківець за допомогою вчителів, студентів посадив своє деревце. Разом ми почали створювати екологічну стежинку.

        Естафету природоохоронної діяльності було прийнято. Маємо надію, що маленькі зелені друзі спокійно перезимують і навесні будуть нас радувати .

     

         

                                                           

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Седячко Валентина, керівник екологічного гуртка «Дивосвіт»,

    Чернігівського районного Будинку школяра.

    Переглядів: 465 | Додав: ADMIN | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *: