«Люди!Спішіть робити добро!Духовне добро. Воно встократ дорожче матеріального…
адже воно зігріває душу теплом…»
О.А. Захаренко.
Любов до Вітчизни починається з любові до своєї Малої Батьківщини – місця, де людина народилася. До основних завдань патріотичного виховання дошкільнят належать: формування любові до рідного краю; формування духовно-моральних взаємин; формування любові до культурного спадку свого народу; виховання любові, поваги до своїх національних особливостей; почуття власної гідності як представників свого народу. Склалася думка, що шлях виховання любові до Батьківщини формується за логікою „від близького до далекого” – від любові до батьків, до природи рідного краю, до дитячого садка, до вулиці, селища, любові до рідної країни.
Перш ніж дитина навчиться співпереживати бідам та проблемам Батьківщини, вона повинна навчитися співпереживанню взагалі як людському почуттю. Захоплення просторами країни, її красою та природними багатствами виникає тоді, коли дитину навчили бачити красу безпосередньо навколо себе. Діти мають пересвідчитися у розмаїтті барв, форм і звуків у природі. Їм треба показати, як використовують люди красу природи у своєму житті. На багатьох речах ужитку можна знайти візерунки з рослинними елементами, із зображенням тварин: світильник формою нагадує дзвіночок чи лілею. У звуках музики також часто чути голоси тварин, шум вітру, пісню струмка. Ми повторюємо красу природи у різних проявах, наближуючи її до себе. Формування ставлення до природи неможливе без виховання чуйності,співчуття, гуманізму. Таким чином, етапом у формуванні в дітей любові до Батьківщини необхідно вважати накопичення дитиною соціального досвіду проживання у своїй Вітчизні та засвоєння усталених норм поведінки, взаємовідносин
Незважаючи на лютневі морози, зимові заметілі у дитсадку Киселівського НВК розквітла маленька квіточка Добра. Її пелюсточки: любові, ніжності, посмішки, тепла, миру, радості, щирості яскраво радували малят. На гостини до малечі завітали активісти екологічного гуртка «Дивосвіт», які у свій час відвідували цей дитсадочок. Поспілкувавшись, старші товариши залишили абетку добрих слів та побажання: «Добрі слова-корені, Добрі думки-квіти, Добрі справи-плоди, Добрі серця-сади. Піклуйтеся про свій сад і не дозволяйте йому зарости бур’янами, наповнюйте його добрими словами, гарними вчинками і сонячним світлом».
Валентина Седячко, керівник екологічного гуртка Чернігівського районного Будинку школяра


|